Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

Laser frakcyjny CO2 SMART XIDE2

zabiegi aparaturowe

Zabiegi aparaturowe

Laser frakcyjny CO2 SMART XIDE2

SmartXide2 to nowoczesny laser frakcyjny CO2, który łączy w sobie zabiegi frakcyjne  i radiofrekwencję bipolarną. To rewolucyjna technologia odmładzania skóry i usuwania jej niedoskonałości. Laser CO2 uważany jest za najskuteczniejszą metodę walki ze zmarszczkami i starzeniem się skóry. Urządzenie pobudza produkcję nowego kolagenu i elastyny w skórze, co przekłada się na poprawę jej nawilżenia i jędrności. Zabieg polega na naświetlaniu wiązką światła wybranych obszarów ciała. Światło lasera doprowadza wtedy do termicznych mikrouszkodzeń tkanki, dzięki czemu skóra może odbudować się oraz szybko zregenerować. W efekcie stopniowo wygładza się jej powierzchnia, a także znikają wszelkie niedoskonałości. Ogromną zaletą lasera jest wszechstronne działanie – doskonale radzi sobie z wieloma problemami skórnymi.

 

SMART XIDE 0035

Wskazania do zabiegu i obszar działania

 • Resurfacing skóry
 • Redukcja zmarszczek
 • Odmłodzenie okolicy oka, dekotu oraz szyi
 • Redukcja blizn (potrądzikowych, pooperacyjnych, także po cesarskim cięciu)
 • Redukcja rozstępów
 • Redukcja przebarwień skóry
 • Usuwanie zmian skórnych
 • Lifting oraz soft-lifting skóry
 • Rozszerzone pory
 • Wyrównanie odcieni skóry
 • Uszkodzenia słoneczne
 • Likwidacja wiotkości skóry
 • Poprawa jędrności i gęstości skóry
 • Regeneracja i odmładzanie dłoni

Zabieg można wykonać zarówno na większych, jak i mniejszych partiach  twarzy i ciała.

 

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą?

Przed zabiegiem lekarz aplikuje maść znieczulającą. W zależności od rodzaju zabiegu i obszaru, na którym wykonuje się zabieg, pacjent odczuwa delikatne ciepło, pieczenie, czasem niewielki ból. Selektywne i w pełni kontrolowane uszkodzenia tkanek poprzez działanie lasera, powoduje uruchomienie procesów naprawczych i regeneracyjnych, prowadzących do powstania nowego kolagenu i wygładzenia powierzchni skóry.

 

Czego mogę się spodziewać po zabiegu?

Zaraz po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Następnego dnia pojawia się opuchlizna, która schodzi  po kilku dniach. Przy mocniejszych zabiegach, ze względu na obrzęk, zaleca się, by pierwsze trzy dni spędzić w domu, pozwalając twarzy odpocząć. Nagrodą jest nowa, gładka i lśniąca skóra. Efekt zabiegu SmartXIDE 2 pojawia się już po kilku dniach. Liczbę koniecznych zabiegów zawsze ustala się indywidualnie z każdym pacjentem. Zazwyczaj terapia laserem to cykl od 3 do 5 zabiegów.

 

Jakie są zalecenia do zabiegu?

Na 3  tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania:

 • Zioła: wszystkich ziół i mieszanek ziołowych, detoksykujących, odchudzających, oczyszczających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, rumianek, melisa, mięta, kozłek lekarski (waleriana), bergamotka, arcydzięgiel, lubczyk, kminek, biedrzeniec, aminek większy, doustne suplementy na skórę, włosy i paznokcie np. skrzypovita
 • Leki: antybiotyki (np: tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina,doksycyklina,metronidazol) leki homeopatyczne, steroidowe, niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, nasercowe (amilorid, amiodaron, atenolol, bisoprolol, kaptopryl, diltiazem, enalapryl, enarenal; niektóre leki przeciwcukrzycowe, np. tolbutamid, glipizyd, metformina, sulfonamidy; tiazydowe środki moczopędne: hydrochlorotiazyd, bendroflumentiazyd, bemetizyd, środki przeciwbólowe (ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum i inne (można tylko paracetamol, Apap) niesteroidowe środki przeciwreumatyczne; niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (terbinafina, ketokonazol, gryzeofulwina); niektóre środki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne (np. fenotiazyny); pochodne retinoidów zarówno te zawarte w lekach doustnych, jak i w maściach; leki przeciwpasożytnicze (chinina, chinidyna, chlorochina) szczepionki np. przeciwgrypowe

Na 24 godziny przed zabiegiem zabronione spożywanie alkoholu oraz używanie kosmetyków, toników na bazie alkoholu.

 

Możliwe powikłania

Ogólne powikłania obejmują: obrzęk, delikatny dyskomfort lub ból o średnim natężeniu, nieprawidłowy przebieg procesu gojenia, przebarwienia, wybielenia .

Pacjent musi zrozumieć znaczenie zaleceń przed zabiegowych oraz po zabiegowych i mieć świadomość, że ich nieprzestrzeganie może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Infekcje wirusowe i bakteryjne mogą wystąpić jako potencjalny efekt uboczny w przypadku nieprzestrzegania odpowiednich zaleceń klinicznych; zależą one od typu wykonywanego zabiegu.

 

Zalecenia pozabiegowe

W zabiegach CO2 laser powoduje abrazję lub ablację skóry, które wymagają codziennej pielęgnacji powstałej w ten sposób rany. Celem jest osiągnięcie gojenia, zapobieganie formowania się strupów w

środkowej części oraz na wewnętrznych krawędziach obszaru zabiegu i tym samym zagwarantowanie odpowiedniej czystości i miękkości. W celu redukcji opuchlizny i zapalenia, które mogą wystąpić w następstwie frakcyjnego resurfacingu skóry, zalecamy przykładanie na skórę zimnych kompresów lub schłodzonej mokrej gazy natychmiast po zabiegu. Metody lekarskiej pielęgnacji pozabiegowej obejmują delikatne oczyszczenie skóry, aplikację zimnych kompresów, które składają się zawsze ze sterylnej gazy i roztworu fizjologicznego. Pacjent musi nakładać środek do pielęgnacji skóry i/lub maść z antybiotykiem i enzymatyczną za każdym razem, zwłaszcza po myciu i kąpieli. Zabiegi te należy powtarzać 3-4 razy dziennie do czasu, gdy rozpocznie się kliniczne gojenie rany (zwykle 4-7 dni). Po tym czasie można używać zwykłego produktu nawilżającego i produktu z blokerem przeciwsłonecznym (przez 2-5 miesięcy, zależnie od fototypu skóry i warunków środowiskowych).

Zalecane jest odczekanie 1 dnia przed wzięciem prysznica (należy unikać polewania gorącą wodą miejsca zabiegu do czasu zakończenia procesu gojenia).

Należy unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej 4 tygodnie. Używanie środków nawilżających oraz produktów do pielęgnacji skóry jest zalecane bez ograniczeń czasowych: pozwoli zachować jednolity i zwarty wygląd nowej skóry.

Przez okres dwóch tygodni przed i po zabiegu nie zaleca się wykonywania zabiegów epilacji, depilacji woskiem oraz innych zabiegów na obszarze objętym zabiegiem.

 

Zaleca się wstrzemięźliwość w obszarze:

 • ćwiczenia fizyczne, sauna, basen: unikać czynników powodujących infekcje bakteryjne przez okres 4-5 dni

Zalecana kontrola u lekarza: po ok. 4-6 tygodniach pacjent powinien przyjść na wizytę kontrolną oceniającą efekty zabiegu i ewentualne wskazania do kolejnego leczenia.

 

Przez kilka dni po zabiegu:

 • nie stosować mydła, spirytusu, środków myjących na bazie alkoholu,
 • nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem – delikatnie osuszać,
 • nie drażnić skóry w okolicach zabiegu.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • Ekspozycja na słońce oraz lampy UV: unikać przed zabiegiem (przynajmniej przez 1 miesiąc),
  w trakcie zabiegu i po zabiegu. Używać kosmetyków zawierających SPF50 przed i po zabiegu.
 • Zachować ostrożność w przypadku zażywania leków:
  • Antykoagulantów (mogą wywołać trwały rumień),
  • Retinoidów,
  • Fotouczulających
 • Zabieg jest niewskazany dla pacjentów, którzy niedawno przeszli zabieg złuszczający w miejscu planowanego zabiegu, zabiegi chirurgiczne oraz pacjentów z historią chorób skórnych, w tym bliznowców, guzów i nowotworów, a w szczególności przebytym rakiem skóry i czerniakiem złośliwym.
 • Pacjenci z historią opryszczki mogą otrzymać profilaktycznie leki antywirusowe kilka dni przed zabiegiem.
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
 • Nadwrażliwość na światło
 • Epilepsja (padaczka)
 • Cukrzyca nieuregulowana
 • Rozrusznik serca, implanty metalowe, pompa insulinowa
 • Skłonność do powstawania bliznowców, keloidów
 • Przyjmowanie suplementów ziołowych i antybiotyków

 

Ceny

Resurfacing skóry twarzy: 1500 zł

Resurfacing skóry szyi: 1000 zł

Resurfacing skóry dekoltu: 1200 zł

Resurfacing twarzy i szyi: 2000 zł

Resurfacing twarzy, szyi oraz dekoltu: 2500 zł

Resurfacing dłoni: 700 zł

Policzki: 800 zł

Czoło: 400 zł

Okolice ust: 400 zł

Okolice oczu: 400 zł

Redukcja blizn potrądzikowych (policzki): 1000 zł

Wiotkość skóry ciała (np. uda, kolana, brzuch): cena ustalana indywidualnie z lekarzem

Redukcja rozstępów na określonym obszarze ciała: od 500 zł

Redukcja blizn pourazowych i powypadkowych do 10 cm: od 300 zł

Usuwanie zmian skórnych: od 250 zł

Korekcja blizny po cesarskim cięciu: 400 zł

 

PAKIETY:

Resurfacing skóry twarzy / seria 3 zabiegów: 4000 zł

Resurfacing twarzy, szyi oraz dekoltu/ seria 3 zabiegów: 5900 zł

Resurfacing skóry twarzy + Osocze bogatopłytkowe PRP Regeneris: 2200 zł

Resurfacing twarzy, szyi oraz dekoltu + Osocze bogatopłytkowe PRP Regeneris: 3200 zł