Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

Peelingi chemiczne

medycyna estetyczna

Peeling chemiczny to zabieg polegający na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na złuszczeniu skóry, natomiast działanie długofalowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

Medycyna estetyczna

Wskazania do zabiegu i obszar działania

Peelingi stosowane są w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi jak blizny i przebarwienia, zaburzeniach rogowacenia. Zabiegi te służą także poprawieniu stanu i wyglądu skóry, regeneracji skóry starzejącej się, zwiększeniu elastyczności, jędrności i napięcia, spłycania drobnych zmarszczek, usuwania efektów fotostarzenia się, usuwania przebarwień i poprawienia stanu skóry suchej.

Dobór peelingu zależy w dużej mierze od fototypu skóry, jak również od innych czynników, takich jak przygotowanie skóry, ekspozycja na słońce oraz oczekiwania pacjenta. Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia zabiegu są osoby o białej skórze, blond włosach i jasnych oczach, ze względu na najmniejsze ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji.

 

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą?

Zabieg jest szybki i prosty oraz w większości przypadków bezbolesny. Po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do zwyczajnych zajęć. Wykonanie peelingu w żaden sposób nie wyklucza z codziennego życia. Niewielki rumień, który może występować tuż po zabiegu znika w ciągu kilkunastu godzin.

 

Czego mogę się spodziewać po zabiegu?

Zabiegi te likwidują przebarwienia i przywracają naturalny i równomierny koloryt skóry, spłycają zmarszczki, likwidują zaskórniki. Skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta.

Skuteczność peelingu zależy od wielu czynników, takich jak wiedza na temat stosowanej substancji, cechy leczonej skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH), czas kontaktu ze skórą, itp.

 

Jakie są zalecenia do zabiegu?

Nie wolno stosować kremów z retinolem na wieczór przed zabiegiem. Jeżeli Pacjent zastosuje taki krem, powinien poinformować o tym przed wykonaniem peelingu. Przez 7 dni po zabiegu nie wolno wykonywać wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Należy unikać ekspozycji na słońcu przez 7 dni po zabiegu oraz stosować odpowiednią ochronę UV przed promieniowaniem słonecznym. Kiedy skóra po kilku dniach od wykonania procedury zaczyna delikatnie się złuszczać, należy pamiętać, żeby nie forsować jej intensywnymi zabiegami ścierającymi ani innymi  profesjonalnymi peelingami.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • ekspozycja skóry na słońce
 • alergie skórne
 • aktywna opryszczka
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
 • ciąża lub karmienie piersią
 • liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
 • choroby autoimmunologiczne
 • skóra podrażniona, uszkodzona
 • ciężkie postacie trądziku, które wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
 • doustna terapia pochodnymi wit. A (wymagana co najmniej półroczna przerwa)

 

Ceny

PRX-T33 – 400 zł

Peeling Retises CT – 400 zł

Peeling glikolowy, salicylowy, pirogronowy, mlekowy – 250 zł

Peeling migdałowy z Retinolem – 250 zł

Peeling migdałowy (złuszczanie) – 200 zł

Peeling TCA-JESSNER – 200 zł

Peeling SALYGEL 25 – 200 zł

Peeling FERULAC – 250 zł

Peeling FERULAC z Retinolem – 300 zł

Czyszczenie pleców z wykorzystaniem peelingu chemicznego – 400 zł