Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest działem estetologii medycznej, której celem jest poprawa jakości życia poprzez profilaktykę, korektę i rekonstrukcję naszych cech fizycznych. We współczesnej medycynie estetycznej – zwanej czasem medycyną piękna – stosuje się szeroki zakres zabiegów (od nieinwazyjnych po chirurgiczne) i środków (od naturalnych po syntetyczne). Jednak sama medycyna piękna nie jest dziedziną nową. Była stosowana już przez Egipcjan i Greków. I chociaż dzisiejsze metody i techniki są wyrazem naszych czasów, to duch, który przyświeca idei medycyny estetycznej, jest w zasadzie wciąż ten sam.

Medycyna estetyczna pomaga nam w osiągnięciu życiowej satysfakcji, wzmacnia poczucie naszej wartości, umożliwia pełne wykorzystanie osobistego potencjału. Popularne wśród starożytnych Greków powiedzenie „w zdrowym ciele – zdrowy duch“ nie oddaje w naszym języku jego intencji. Dla Greków zdrowie wiązało się z pięknem. Dlatego powinniśmy mówić raczej, że „w zdrowym i pięknym ciele – zdrowy i piękny duch“. I właśnie to jest istotą medycyny estetycznej.

Patrzenie na medycynę estetyczną tylko przez pryzmat poprawiania urody byłoby uproszczeniem. Jej prawdziwym zadaniem jest nieść pomoc w osiągnięciu harmonii i szczęścia. Droga do tego celu wiedzie przez głębokie zrozumienie potrzeb i pragnień pacjentów i klientów. Ale jest najlepszą drogą do stanu wewnętrznego i zewnętrznego piękna.

Medycyna estetyczna