Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

odmładzanie

zabiegi na twarz

Zabiegi odmładzające, przeciwzmarszczkowe to takie, których zadaniem jest zapobieganie procesowi starzenia się skóry, jak również te, które likwidują zmarszczki mimiczne, głębsze zmarszczki i bruzdy, podnoszą owal twarzy oraz usuwają inne defekty urody. Istnieje wiele możliwości zapobiegania procesowi starzenia się skóry, poczynając od prostych, podstawowych zabiegów kosmetycznych poprzez zabiegi z kwasami, aparaturowe oraz te z zakresu medycyny estetycznej. Składniki aktywne jakie powinny znaleźć się w preparatach stosowanych do takich zabiegów to: kolagen, elastyna, różne formy retinolu, witamina C,E, kwasy owocowe i inne.

W kuracjach przeciwzmarszczkowych bardzo dobrze sprawdzają się peelingi chemiczno-medyczne zawierające kwasy: glikolowy, migdałowy, pirogronowy, mlekowy. Inną alternatywą mogą być zabiegi aparaturowe i tu godne polecenia są Maximus i Surgen. Z zakresu medycyny estetycznej doskonała będzie mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym, osoczem bogatopłytkowym, itp., różnego rodzaju wypełniacze i nici podtrzymujące owal twarzy. Wszystkie tego typu zabiegi należy stosować systematycznie, w kuracjach. Wówczas efekt będzie najbardziej zadowalający. Najlepsze jednak rezultaty dają terapie łączone, kompleksowe.

Ważna jest tutaj współpraca kosmetologa i lekarza poprzez stworzenie odpowiedniego, indywidualnego programu działania dla każdego klienta.

Zabiegi na twarz