Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

Epilacja laserowa
Vectus

zabiegi aparaturowe

Zabiegi aparaturowe

VECTUS

 

 

VECTUS™ to medyczny laser diodowy firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia. To bezpieczeństwo, precyzja i wysoka skuteczność. To najszybszy i zarazem najmocniejszy system do epilacji laserowej na świecie! Jako jedyne urządzenie tego typu, Vectus wyposażony jest w inteligentny czytnik melaniny – Skintel™, umożliwiający ustawienie najbardziej optymalnych dla danego pacjenta parametrów zabiegowych. Dzięki zaawansowanej technologii, jaką zastosowano w tym urządzeniu, możliwa jest epilacja włosów jasnych oraz wykonanie zabiegu u osób o ciemniejszej karnacji. Nie wymaga zapuszczania włosów i może być stosowany już miesiąc od ostatniego opalania.

 

Jak działa Vectus?

Laser diodowy emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez barwnik włosa. To prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Jednak na laser reagują jedynie te włosy, które są w fazie wzrostu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Dlatego konieczne są kolejny zabiegi, minimum 3-4, w dostępnie około miesiąca, aby pozostałe włosy, będące w fazie zaniku i spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały na działanie światła lasera.

 

vectus

 

Wskazania do zabiegu i obszar działania

 • Nadmierne owłosienie
 • Wrastanie włosów
 • Reakcje alergiczne na tradycyjne metody usuwania owłosienia (golenie, elektroliza, wosk, itp.)
 • Pojawiające się przebarwienia bądź blizny w wyniku tradycyjnego usuwania owłosienia (golenie, elektroliza, wosk, itp.)
 • Chęć pozbycia się raz na zawsze niechcianych włosków
 • Odczuwany dyskomfort ze względu na pojawianie się włosków
 • Chęć zmniejszenia potliwości

Obszar działania: baki, wąsik, uszy, broda, policzki, szyja, kark, plecy, klatka piersiowa, ręce, pachy, przedramiona, brzuch, bikini, pośladki, całe nogi

 

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą?

Epilacja laserem diodowym Vectus™ jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Zabieg jest szybki i komfortowy. W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Urządzenie VECTUS, jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry. Dzięki temu niemożliwe jest poparzenie skóry, a jednocześnie prawidłowo dobrane parametry mocy lasera zapewniają maksymalne efekty.

Zabieg jest umiarkowanie bolesny. W zależności od wrażliwości obszaru na którym wykonywana jest epilacja, u osób bardziej wrażliwych można zastosować krem znieczulający. System chłodzący błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi. To kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność. Czas trwania zabiegu: 20-60 min

 

lespa_vectus-25

 

lespa_vectus-14

Jakie są zalecenia do zabiegu?

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać minimum 4 zabiegi na małe partie ciała i do 8 zabiegów na duże partie ciała, w odstępach od 4 do 10 tygodni. Ilość zabiegów uzależniona jest od koloru włosa, jego grubości, gęstości oraz od koloru skóry. Najbardziej optymalny będzie zabieg u osób o jasnej karnacji i ciemnych grubych włosach. W przypadku jasnych włosów należy wziąć pod uwagę wykonanie większej ilości zabiegów.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, opryszczka, kuracja retinoidami. Ponadto epilacji laserowej nie należy wykonywać, gdy stwierdzono u pacjenta/pacjentki: zespół policystycznych jajników, padaczkę, cukrzycę, bielactwo, różnego rodzaju fotodermatozy, łuszczycę w fazie aktywnej. Wszczepione złote nici i trwałe wypełniacze są również przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu w okolicach ich usytuowania.

 

Przygotowanie do zabiegu epilacji laserowej

 1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej.
 2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
 3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
 4. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 6. Leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Należy odczekać 4-6 tygodni.
 9. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

 

Postępowanie po zabiegu epilacji laserowej

 1. Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:
 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)
 • stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen w razie potrzeby
 • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
 1. Opalanie naturalne lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazane do 4 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczne jest zastosowanie kremów z filtrami (anty-UVA i o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50).
 2. Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami.
 3. Nie korzystać z basenów i saun przez 3-5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
 4. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach średnio 4-8 tygodniowych.
 5. Przez 7-30 dni może być wrażenie pojawiania się włosów na skórze. Nie jest to wzrost nowych włosów lecz wypychanie przez skórę martwych, naświetlonych.

 

Ceny

Baki/Wąsik/Uszy/Broda/Policzki/Szyja – 15 min – 250 zł

Bikini zwykłe – 45 min – 350 zł

Bikini brazylijskie – 45 min – 450 zł

Bikini głębokie – 45 min – 450 zł

Brzuch – panowie – 15 min – 400 zł

Brzuch – panie – 15 min – 200 zł

Całe nogi – 60 min – 900 zł

Kark – 15 min – 300 zł

Klatka piersiowa – panie – 30 min – 200 zł

Klatka piersiowa – panowie – 30 min – 450 zł

Łydki – panie – 30 min – 450 zł

Łydki – panowie – 30 min – 500 zł

Pachy – 15 min – 300 zł

Plecy – panie – 30 min – 200 zł

Plecy (dolna część) – 15 min – 250 zł

Plecy – panowie – 45 min – 550 zł

Pośladki – 20 min – 350 zł

Przedramiona – 20 min – 300 zł

Ręce – 30 min – 300 zł

Uda – panie – 45 min – 550 zł

Uda – panowie – 45 min – 600 zł

 

glowice

 

skintel