Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

redukcja zmarszczek

polecane zabiegi redukujące zmarszczki

Klinika LE SPA proponuje zabiegi przeciwzmarszczkowe, których zadaniem jest zapobieganie procesowi starzenia się skóry, jak również redukcja zmarszczek mimicznych, głębszych zmarszczek i bruzd.

Istnieje wiele możliwości zapobiegania procesowi starzenia się skóry, poczynając od prostych, podstawowych zabiegów kosmetycznych poprzez zabiegi z kwasami, aparaturowe oraz te z zakresu medycyny estetycznej.

Na redukcję zmarszczek bardzo dobrze wpływają peelingi chemiczne zawierające m.in. kwasy: glikolowy, migdałowy, pirogronowy, mlekowy. Inną alternatywą mogą być zabiegi aparaturowe, które nie tylko redukują zmarszczki ale także podnoszą owal twarzy. Tu godne polecenia są Maximus i Surgen.

Z zakresu medycyny estetycznej w walce z redukcją zmarszczek doskonale sprawdzi się toksyna botulinowa, mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym, zabiegi osoczem bogatopłytkowym, różnego rodzaju wypełniacze i nici liftingujące podtrzymujące owal twarzy.

Świetne efekty resurfacingu, spłycenia i redukcji zmarszczek przynoszą także zabiegi laserem frakcyjnym CO2 SmartXIDE2. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co w rezultacie daje intensywną regenerację obszaru, który został poddany terapii. Zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej, wywołane zabiegami laserem frakyjnym CO2, są trwałe. Emisja wiązki lasera umożliwia bezpieczne dotarcie w głąb tkanek w celu głębszej stymulacji. Daje to zwiększony efekt zabiegowy już po jednej terapii.

Wszystkie tego typu zabiegi należy stosować systematycznie, w kuracjach. Wówczas efekt będzie najbardziej zadowalający. Najlepsze jednak rezultaty dają terapie łączone, kompleksowe. Ważna jest tutaj współpraca kosmetologa i lekarza poprzez stworzenie odpowiedniego, indywidualnego programu działania dla każdego klienta.

Redukcja zmarszczek