Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

Lipoliza iniekcyjna

modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki

 

Zabieg gwarantuje redukcję zbędnej ilości tłuszczu. Polega na podaniu zastrzyków
z substancji powodującej rozpuszczenie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje kontrolowany, delikatny stan zapalny tkanki tłuszczowej. Następnie komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby. Później są wydalane z organizmu. W efekcie wybrane partie ciała zostają wyszczuplone, a zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie zostaje zdecydowanie zmniejszona.

 

AQUALYX

Te bezbolesna, bezpieczna i skuteczna alternatywa chirurgicznego odsysania tłuszczu.

 

Jak działa Aqualyx?

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy, czyli rozpadu komórki tłuszczowej. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:
– mniej bolesny i bardziej skuteczny
– nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć)
– szybszy – mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów

 

Wskazania do zabiegu i obszar działania

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

 

Aqualyx można zastosować w taki miejscach jak:

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra
 • „bryczesy”
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
 • pseudoginekomastia męska
 • tłuszczaki
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

 

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą?

Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób.
Następnie wykonuje pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną i zaznacza pisakiem okolicę poddaną zabiegowi.

Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to dwie iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut. Pacjent od razu wraca do codziennych czynności.

Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Czego mogę się spodziewać po zabiegu preparatem Aqualyx?

Efekty widać po około 4 tygodniach od pierwszego zabiegu. Pacjent może spodziewać się redukcji tkanki tłuczczowej, wymodelowania sylwetki i korekty drobnych mankamentów.

 

Jakie są zalecenia do zabiegu?

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii od dwóch do sześciu zabiegów powtarzanych co 4-6 tygodni. Redukowanie tłuszczu z większych partii ciała wykonuje się etapowo, ponieważ nie jest wskazane jednorazowe zastosowanie dużej ilości preparatu (maksymalnie 5 ampułek podczas jednej wizyty).

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • Ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew.
 • Choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero (choroba w fazie biernej).
 • Zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.

 

Cena

1 amp. Aqualyx 400 zł