Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

Osocze bogatopłytkowe

medycyna estetyczna

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Ludzki organizm posiada własny, ogromny potencjał do spontanicznego gojenia się uszkodzonych narządów. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamiane zostają naturalne mechanizmy, prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych za ich gojenie. Jednym z elementów tego złożonego układu są płytki krwi. Zawarte w nich substancje zwane czynnikami wzrostu, wpływają na szereg procesów składających się na kaskadę gojenia. Nowoczesna medycyna sięga po substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych, występujące naturalnie w naszym organizmie. Dzięki umiejętnemu procesowi pozyskiwania, zagęszczania i wykorzystania tych substancji, lekarze mogą stosować je w leczeniu wielu schorzeń oraz wspomagać procesy regeneracji i remodelingu tkanek.

Medycyna estetyczna

Osocze bogatopłytkowe Regeneris PRP (Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. To innowacyjny program biostymulacji komórek skóry. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Wskazania do zabiegu i obszar działania

  • Rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
  • Korekcja zmarszczek, fałd i zapadnięć skóry
  • Regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
  • Łysienie, przerzedzenie włosów
  • Wypełnienie blizn potrądzikowych
  • Alternatywa dla innych zabiegów w przypadku ryzyka alergii

Co najmniej 2 dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew oraz aspirynę, ponieważ zwiększają one krwawienie po iniekcji. W dniu zabiegu należy pić dużo wody, co zwiększy dostęp do naczyń krwionośnych.

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą?
Na wybrany obszar, który ma zostać poddany terapii, nakładany jest krem znieczulający, aby zabieg był komfortowy. Zabieg składa się z trzech etapów: pobrania krwi, uzyskania osocza bogatopłytkowego PRP oraz podania osocza.

W celu otrzymania osocza bogato płytkowego Regeneris konieczne jest pobranie od pacjenta, pewnej objętości krwi pełnej. Ilość pobranej krwi zależy od żądanej objętości osocza bogatopłytkowego, jaką zamierza się uzyskać oraz rodzaju zestawu zastosowanego do jego przygotowania. Pobraniem krwi w warunkach sterylnych zajmuje się lekarz. Najczęściej potrzebne jest od 8 do 24 ml krwi w celu otrzymania 4-8 ml osocza bogatopłytkowego. Następnie krew trafia do wirówki i w procesie sedymentacji grawitacyjnej (wirowania), płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Wirowanie trwa około 5 minut. PRP to odpowiednio przygotowane, pobrane od pacjenta osocze krwi zawierające znacznie zwiększone, niż naturalne stężenie płytek krwi. Uzyskana koncentracja, może być nawet 8 – krotnie wyższa!

Tuż przed podaniem osocza do skóry pacjenta dodawany jest do preparatu odczynnik aktywujący wydzielanie czynników wzrostu z płytek krwi. Następnie lekarz podaje osocze śródskórnie w formie mezoterapii. Wkłucia wykonywane są na całej powierzchni skóry w równomiernych odległościach. Zabieg jest odrobinę bolesny. Tak jak podczas klasycznej mezoterapii pacjent odczuwa ukłucia igłą.

Czego mogę się spodziewać po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie tkanek, które w zależności od typu skóry miną po kilku godzinach lub 2 dniach maksymalnie. Mogą pojawić się także niewielkie krwiaki lub siniaki w miejscach iniekcji, które można z łatwością przykryć makijażem. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Skóra odzyskuje witalność, gęstość i napięcie. Następuje jej regeneracja, poprawa faktury i kolorytu.

Postępowanie po zabiegu
Następnego dnia należy ograniczyć wysiłek fizyczny. Przez tydzień należy unikać słońca oraz należy stosować kremy z filtrem UV. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Jakie są zalecenia do zabiegu?
Aby uzyskać poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry, a także przebudowę włókien kolagenowych i wypełnienie drobnych zmarszczek należy wykonać serię 3 zabiegów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • choroby krwi
  • nowotwory
  • ciąża i karmienie piersią
  • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

Ceny
W zależności od obszaru iniekcji cena za zabieg wynosi od 850 zł do 1300 zł.