Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

Nici Princess Lift Barb 4D

medycyna estetyczna

Princess Lift Barb 4D to wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici. Teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach w tzw. czterech wymiarach. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Doskonale uzupełniają dotychczas stosowane nici, a ich wykorzystanie maksymalizuje efekt liftingu. Skuteczność tych nici jest tak duża, że mogą konkurować z klasycznym liftingiem chirurgicznym.

Medycyna estetyczna

Wskazania do zabiegu i obszar działania

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Princess Lift Barb 4D polecany jest u pacjentów z utratą jędrności i napięcia skóry oraz zmianą owalu twarzy wywołaną objawami upływającego czasu. Bardzo dobrze sprawdzają się u osób uskarżających się na opadnięcie tkanek w okolicy podbródka, czego efektem jest podwójny podbródek, oraz w przypadku opadnięcia brwi, czy też konieczności poprawy konturu linii policzków i żuchwy. Największą korzyść z tego zabiegu odnoszą pacjenci z niezbyt nasiloną wiotkością skóry, pomiędzy trzydziestym piątym a pięćdziesiątym piątym rokiem życia. W tej grupie pacjentów jest to jedna z najlepszych metod przywracania młodego wyglądu twarzy.

 

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą?

Implantacja nici Princess Lift Barb 4D jest prostym i bezpiecznym zabiegiem. Wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, po nałożeniu kremu znieczulającego. Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut. Po zabiegu występuje niewielkiego stopnia opuchnięcie i zaczerwienienie skóry w okolicy poddanej zabiegowi. Czas rekonwalescencji jest krótki i trwa kilka dni. Zabieg nie pozostawia blizn.

 

Czego mogę się spodziewać po zabiegu?

Mechaniczne działanie nici wygładza zmarszczki i poprawia kontury twarzy. Spoczywające w tkance podskórnej nici pracują jak mięśnie napinające i podtrzymują położone na nich tkanki.

Po dwóch tygodniach od implantacji rozpoczyna się proces biostymulacji skóry wywołany przez materiał, z którego wykonane są nici. PDO, czyli polidioksanon, jest substancją całkowicie biodegradowalną. Po wszczepieniu do tkanek stopniowo ulega hydrolizie, w wyniku której powstają obojętne dla organizmu substancje: woda i dwutlenek węgla. Sam proces rozpadu PDO stymuluje procesy regeneracji. Tworzą się nowe włókna endogennego kolagenu i elastyny. Zwiększa się ilość kwasu hialuronowego. Wszystko to skutkuje naturalną poprawą napięcia i jędrności skóry. Nici Princess Lift Barb 4D są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat.

 

Jakie są zalecenia do zabiegu?

 • Po zabiegu nitki muszą ustabilizować się w skórze, dlatego też przez pierwszych kilka dni warto spać na wznak i ograniczyć mimikę twarzy
 • Tuż po zabiegu przeciwwskazane będą masaże okolicy poddawanej zabiegowi i intensywne ćwiczenia fizyczne
 • Nici wprowadzone do skóry „nie lubią” podgrzewania tkanek, które mogłoby przyspieszyć ich rozpuszczanie a nawet je uszkodzić. Z tego też względu po liftingu nićmi nie wykonuje się zabiegów laserowych ani z użyciem fal radiowych.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do stosowania zabiegów z zastosowaniem nici PDO są ogólnymi przeciwwskazaniami do wykonywania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich m.in.:

 • Ciąża, karmienie piersią
 • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej
 • choroby autoimmunologiczne
 • zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych
 • padaczka
 • choroby psychiczne
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • stosowanie kuracji antykoagulantami (kurację należy zaprzestać na minimum 14 dni przed planowanym zabiegiem)
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych

 

Ceny

Jedna nitka Princess Lift Barb 4D: 600 zł

Powyżej 4 nitek: 500 zł za sztukę