Znajdź nas na Facebook Znajdź nas na Instagram

hmedycyna

 

Medycyna estetyczna jest działem estetologii medycznej, której celem jest poprawa jakości życia poprzez profilaktykę, korektę i rekonstrukcję naszych cech fizycznych. We współczesnej medycynie estetycznej - zwanej czasem medycyną piękna - stosuje się szeroki zakres zabiegów (od nieinwazyjnych po chirurgiczne) i środków (od naturalnych po syntetyczne). Jednak sama medycyna piękna nie jest dziedziną nową. Była stosowana już przez Egipcjan i Greków. I chociaż dzisiejsze metody i techniki są wyrazem naszych czasów, to duch, który przyświeca idei medycyny estetycznej, jest w zasadzie wciąż ten sam.

Medycyna estetyczna pomaga nam w osiągnięciu życiowej satysfakcji, wzmacnia poczucie naszej wartości, umożliwia pełne wykorzystanie osobistego potencjału. Popularne wśród starożytnych Greków powiedzenie „w zdrowym ciele - zdrowy duch“ nie oddaje w naszym języku jego intencji. Dla Greków zdrowie wiązało się z pięknem. Dlatego powinniśmy mówić raczej, że „w zdrowym i pięknym ciele - zdrowy i piękny duch“. I właśnie to jest istotą medycyny estetycznej.

Patrzenie na medycynę estetyczną tylko przez pryzmat poprawiania urody byłoby uproszczeniem. Jej prawdziwym zadaniem jest nieść pomoc w osiągnięciu harmonii i szczęścia. Droga do tego celu wiedzie przez głębokie zrozumienie potrzeb i pragnień pacjentów i klientów. Ale jest najlepszą drogą do stanu wewnętrznego i zewnętrznego piękna.

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami medycyny piękna.
Dowiedz się, które z nich są już dostępne w Le Spa. Czytaj o wydarzeniach i trendach.
Zapisz się na nasz newsletter.